Kontrolerzy sprawdzą, jak Ecogold gospodaruje odpadami (WIDEO)

Wracamy do sprawy uciążliwej działalności spółki Ecogold Paliwa w Starym Jaworze. Po pierwszym, burzliwym spotkaniu w ratuszu z udziałem mieszkańców odbyło się kolejne. Już w mniejszym gronie, bez obecności kamer rozmawiali przedstawiciele spółki, mieszkańców, starostwa, gminy oraz miejskich służb porządkowych. 

Brzydkie zapachy, zapylenie i liczne pożary są przyczyną sporu między mieszkańcami Starego Jawora a działającą tam spółką Ecogold Paliwa. O problemie pisaliśmy TUTAJ. Nie pomogły interwencje policji ani kontrole Inspektoratu Ochrony Środowiska. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i zaprosili przedstawicieli spółki na zebranie. W burzliwej atmosferze niewiele jednak udało się ustalić.

Kolejne spotkanie zainteresowanych stron odbyło się w miejskim magistracie, tym razem bez udziału mediów. Obecny przy rozmowach radny Wojciech Oślak powiedział nam, że spółka zgodziła się na kontrole komisji z udziałem przedstawicieli mieszkańców i służb mundurowych. – Zostaną sprawdzone składowane odpady i warunki, w jakich są przechowywane – twierdzi radny.

Komisja przyjrzy się też zabezpieczeniom przeciwpożarowym na terenie firmy. Kontrola planowana jest na maj.

Materiał filmowy:

Dodaj komentarz