KGHM. Nie straszne im chilijskie trzęsienia

rurociąg Sierra Gorda 3Miedziowa spółka informuje, że Sierra Gorda jest odpowiednio zabezpieczona przed silnymi trzęsieniami ziemi, na jakie narażone jest nie tylko Chile ale i cała Ameryka Południowa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu u północnych wybrzeży Chile doszło do trzęsienia o sile 8,2 w skali Richtera. Po głównym wstrząsie nastąpiło co najmniej kilkadziesiąt wstrząsów wtórnych. Następnie doszło do kolejnego trzęsienia, tym razem o sile 7,6 w skali Richetra.

– Projekt kopalni Sierra Gorda od początku uwzględniał te zagrożenia i był dostosowany do postanowień chilijskiego prawa w tym zakresie – informuje KGHM.

rurociąg Sierra Gorda 2W ostatnich latach w Chile zmieniło się prawo i weszły w życie bardziej restrykcyjne przepisy w tym zakresie.

– Dostosowanie projektu do zmian legislacyjnych znacznie zwiększyło koszty inwestycji w Sierra Gorda. Dramatyczne wydarzenia ostatnich dni dowodzą zasadności ponoszenia dodatkowych nakładów gwarantujących bezpieczeństwo, a w efekcie stabilność i ciągłość produkcji – czytamy w komunikacie KGHM.

Sierra Gorda to siódmy największy projekt górniczy na świecie, zlokalizowany jest na pustyni Atacama w regionie Antofagasta – największym zagłębiu miedzi w Chile.

DRM/FOT. KGHM

Dodaj komentarz