KGHM. Nagroda z zysku mocno okrojona!

07tablicaPonad 3,5 mld zł zarobiła w ubiegłym roku Polska Miedź. Jest to wynik zgodny z prognozą. Oznacza jednak, że pracownicy spółki otrzymają o 4 proc. mniejszą nagrodę z zysku. Wyniki za ubiegły rok prezesi spółki zaprezentowali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pracownikom udało się przekroczyć zaplanowany poziom produkcji o 11 tysięcy ton, mimo coraz mniejszej zawartości metalu w rudzie. Wynik finansowy Polskiej Miedzi jest jednak jednym z najsłabszych w ciągu ostatnich kilku lat. Ale jest światełko w tunelu.

Wyrażający zawsze konserwatywne opinie na temat prognoz finansowych Herbert Wirth zapewniał, że zbliża się koniec koniunkturalnego dołka. – To wszystko, to już czas przeszły. Patrzymy w przyszłość. Naszym największym wyzwaniem od pewnego czasu jest projekt Sierra Gorda – mówił szef zarządu KGHM.

Władze miedziowego holdingu zapewniają, że budowa kopalni Sierra Gorda w Chile przebiega planowo i zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2014 roku. Wśród najważniejszych inwestycji w regionie, prezesi wymieniali budowę szybu SW-4, kontynuację projektu Głogów Głęboki Przemysłowy oraz programu modernizacji pirometalurgii, a także modernizację parku maszynowego w kopalniach.

DRM

Dodaj komentarz