Jeszcze Polska nie umarła

„Jeszcze Polska nie umarła” – tak zatytułowany jest drugi koncert piosenki i poezji patriotycznej, który w odbędzie się w najbliższą niedzielą o godz. 19:00 odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan”.

Miesiąc temu, na spotkaniu inaugurującym cykl „patriotycznych wieczornic” organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawiło się ok. 20 osób, które śpiewem i poezją przypomniały sobie czasy uchwalania Konstytucji 3 maja.

Pomysł koncertów patriotycznych narodził się w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. – Chcemy się spotykać w każdą trzecią niedzielę miesiąca aż do grudnia, zawsze o godz. 19, by wspólnie śpiewać na nutę patriotyczną – deklaruje  Barbara Zwierzyńska-Doskocz, która wraz z Romanem Gorzkowskim, Władysławem Grodzkim i Jerzym Buchą, jest głównym organizatorem spotkań.

Tym razem w repertuarze znajdą się polskie pieśni z okresu napoleońskiego.

Miejsce spotkania takie samo jak poprzednio – Centrum Aktywności Społecznej Wulkan przy ul. Konopnickiej 22. Przyjść może każdy, kto lubi sobie pośpiewać. Początek 17 czerwca o godz. 19.

.

.

Dodaj komentarz