Jaworscy radni dają więcej pieniędzy na inwestycje (WIDEO)

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Jaworze i kolejne poprawki w budżecie. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę zwiększająca kwotę na budowę chodników i nowych miejsc postojowych. Gmina dofinansuje także projekt zakładający modernizację infrastruktury rekreacyjnej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Jawornik.

Remonty chodników (często przy drogach powiatowych – przyp. red.) kosztują więcej niż zakładano. Trwa remont przy ul. Wrocławskiej i Bohaterów Getta, a w kolejce czekają kolejne odcinki. Radni uznali, że to dobry kierunek i bez dyskusji przeznaczyli na ten cel ponad 180 tys. zł.

W związku z realizacją „projektu odrzańskiego” na OW Jawornik gmina dołoży ponad 100 tys. do budowy miejsca rekreacyjnego. Nad zalewem powstanie m.in. miejsce do grillowania i przystań z kajakami.

Kolejna ważna informacja dla mieszkańców to przesunięcie w budżecie pieniędzy, dzięki którym zostanie ogłoszony kolejny przetarg na długo oczekiwany remont basenu letniego. Podczas dyskusji na wnioskami radni sporo czasu poświęcili też organizacji ruchu w centrum miasta. Niemalże na każdej sesji zgłaszane są propozycje usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa.

 

Radny Jacek Wieczorek próbował natomiast uzyskać informacje na temat kondycji budżetowej miejskich jednostek. Twierdzi on, że mimo urzędnicy uporczywie odmawiają mu odpowiedzi na składane w tej sprawie pisma w tej sprawie. Radny dopytywał też o rentowność uruchomienia gabinetu rehabilitacji w Przychodni Rejonowej. Tu mocno ripostowała radna Jadwiga Wojda-Elbrah, która przypominała, że przychodnia nie jest jednostką budżetową gminy. Dodała też, że rehabilitacja pracuje na „pełnych obrotach” w związku z ogromnym zapotrzebowaniem na ten rodzaj usług medycznych, a w kolejce i tak trzeba czekać czasem kilka miesięcy. Radna zasugerowała jednocześnie, że zainteresowanie opozycji Przychodnią wynika raczej z zatrudnienia w niej wiceprzewodniczącego rady Michała Bandera, a nie z troski o zdrowie mieszkańców. Wypowiedź radnej zakończono brawami, a radny Wieczorek zrezygnował z kontynuowania tematu.

Wszystko działo się na oczach drugoklasistów z I Liceum Ogólnokształcącego, którzy w ramach lekcji wychowania obywatelskiego wybrali się ze swoją nauczycielką do sali rajców. Na sesji nieobecny był burmistrz Emilian Bera. Odpowiedzi i wyjaśnienia na zapytania składała wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz. Na zakończenie obrad radna Jadwiga Wojda-Elbrah odczytała w imieniu Klubu Radnych EB Razem stanowisko popierające protest rodziców osób niepełnosprawnych, którzy od kilku tygodni bezskutecznie próbują dochodzić swoich praw w Sejmie.

Materiał filmowy:

  1. Remonty chodników (często przy drogach powiatowych – przyp. red.) kosztują więcej niż zakładano.
    Panie Danielu, w tym roku, na razie Gmina Jawor nie dofinansowywała jeszcze żadnego zadania powiatowego, a tym bardziej nie wykonywała i nie wykonuje żadnego chodnika przy drodze powiatowej.Nie rozumiem więc Pańskiego przypisu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz