Milion od marszałka na wodne atrakcje (WIDEO)

Milion złotych przekazał samorządom Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego na realizację projektów dotyczących rozwoju infrastruktury związanej bezpośrednio lub pośrednio z Odrą. Z tych pieniędzy skorzystają dwie gminy z powiatu jaworskiego.

Pieniądze pochodzą z tzw. Funduszu Odrzańskiego, a promesy są wynikiem konkursu na dofinansowanie połowy wartości inwestycji.

– Samorządy będą realizowały małe przedsięwzięcia infrastrukturalne takie jak budowa przystani, wypożyczalnie sprzętu wodnego czy modernizacja parków leżących nad rzekami. To będzie „zaczyn”. Później będą inwestycje zarówno gmin i z pewnością włączy się biznes, jak restauracje, kawiarnie, kioski z pamiątkami. Powstaną nie tylko miejsca pracy, ale i fantastyczne warunki do wypoczynku – zapewnia marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski.

A co z gminami, które w konkursie znalazły się „pod kreską”? – Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każda zasługiwała na wsparcie. Będziemy szukać środków finansowych, żeby zwiększyć budżet, aby te gminy, które nie mogły otrzymać promes, mogły liczyć na wsparcie w przyszłości – zadeklarowała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Zainteresowanie projektem wyraziło 69 gmin. Wśród 22 samorządów, które otrzymały dotację, znalazły się m.in. Jawor i Mściwojów. – Już niedługo na Jaworniku pojawią się kajaki, rowery wodne i profesjonalna przystań – mówi burmistrz Emilian Bera. Natomiast w Mściwojowie zmodernizowana zostanie plaża, a zbiornik nad rzeką Wierzbiak wyposażony zostanie w kosze na śmieci, stoły i ławki do wypoczynku – tak obiecuje wójt Mariusz Foryś.

Materiał filmowy:

Dodaj komentarz