Dziadek do orzechów w Aurum

Po operowej „Carmen” i tanecznym „Korsarzu” czas na kolejne arcydzieło światowych scen w złotoryjskim kinie Aurum. Prawie na sam koniec roku będziemy mogli obejrzeć widowisko baletowe pt. „Dziadek do orzechów”, zrealizowane w moskiewskim Teatrze Bolszoj. 

W ostatni czwartek listopada miała miejsce druga już retransmisja w ramach nowego cyklu „Aurum na światowej scenie”, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród złotoryjan. – I tym razem widownia nas nie zawiodła, „Korsarza” z Teatru Bolszoj obejrzało jeszcze więcej widzów niż operę „Carmen” z Nowego Jorku – podkreśla Zbigniew Gruszczyński, dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Jeśli taki progres na widowni się utrzyma, podczas trzeciego, grudniowego przedstawienia może zabraknąć biletów. Zwłaszcza, że kino Aurum planuje retransmisję „Dziadka do orzechów” w konwencji familijnego pożegnania starego roku i zaprasza także dzieci, dla których przygotowało bilety w promocyjnej cenie. Dlatego warto zaopatrzyć się w wejściówki wcześniej.

„Dziadek do orzechów” to balet w dwóch aktach. Jest reklamowany jako wspaniały spektakl familijny. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu św. Mikołaja, 6 grudnia 1892 r., to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu widowisku powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Obecnie w wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez tego gwiazdkowego spektaklu.

Retransmisja „Dziadka do orzechów”w złotoryjskim ośrodku kultury odbędzie się w piątek 29 grudnia na godz. 18.

Dodaj komentarz