Dostawca tajemniczej przesyłki zatrzymany

Prawdopodobnie najbliższe trzy miesiące za kratami spędzi 25-letni mieszkaniec Lubina, podejrzany o pozostawienie tajemniczego pakunku na parapecie ratusza. Prokuratura Rejonowa w Lubinie przychyliła się dziś do wniosku miejscowej policji i wystąpi do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. W jego ujęciu pomógł miejski monitoring.

Przypomnijmy, że do tej niecodziennej sytuacji doszło w miniony piątek, 7 września. Na parapecie jednego z okien Urzędu Miejskiego w Lubinie nieznany sprawca wczesnym rankiem położył białą paczkę wielkości kartki A4. Pracownicy ratusza, którzy przyszli tego dnia do pracy nie zostali wpuszczeni do budynku, a na miejscu przez kilka godzin pracowała policja oraz inne służby. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

– Dziś wpłynęły do nas materiały z policji wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres trzech miesięcy. Prokurator przychylił się do tego wniosku i wystąpi do Sądu Rejonowego w Lubinie o zastosowanie tego środka zapobiegawczego – informuje Magdalena Serafin, prokurator rejonowy w Lubinie.

Sprawcą całego zamieszania prawdopodobnie był 25-letni lubinianin. Zarzuca się mu czyn z art. 224a kodeksu karnego, mówiący o fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniu. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

W ujęciu sprawcy pomocny okazał się miejski monitoring. Zapis z niego natychmiast został przekazany policji. Widać na nim całą drogę, jaką pokonał „kurier”.

Dodaj komentarz

*

code