Opublikowany: pt, Wrz 7th, 2018

Podejrzany ładunek w Ratuszu. Policja pilnuje budynku (AKTUALIZACJA, FOTO)

Urzędnicy pracujący w lubińskim Ratuszu nie weszli dziś rano do budynku. Powodem tego był pakunek umieszczony na jednym z parapetów. 

Policja zabezpieczyła teren przy fasadzie Ratusza od strony ul. Mieszka I i Odrodzenia. Funkcjonariusze pilnują, by nikt nie podchodził. Na miejsce wezwano też straż pożarną i ekipę pirotechników.

– Urząd funkcjonuje bez zakłóceń – zapewnia Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. – Zamiast w Ratuszu, urzędnicy pracują w budynku przy ul. Kilińskiego.

AKTUALIZACJA: – Wezwano również oddział pirotechniczny SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji – przyp. red.) z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który po przyjeździe na miejsce zabezpieczył pakunek. Okazało się, że wewnątrz nie było środków chemicznych, pirotechnicznych ani żadnych substancji, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu innych osób – informuje starszy aspirant Karolina Hawrylciów z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Lubińscy funkcjonariusze pracują nad ustaleniem, kto podłożył pakunek na parapet urzędu. Pomóc w tym mają również nagrania z kamer monitoringu miejskiego. Udało nam się dowiedzieć, że tajemnicza przesyłka adresowana była do prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego.

.

.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..