Opublikowany: czw, Wrz 14th, 2017

Biała Dama zawita do Podgórek

W najbliższą sobotę warto odwiedzić malowniczą wieś Podgórki w powiecie złotoryjskim, gdzie już po raz dziesiąty odbędzie się festyn kulturalno-rozrywkowy „Biała Dama”. 

„Biała Dama” to impreza plenerowa, która odbędzie się przy murach wieży widokowej w Podgórkach w gminie Świerzawa. Punktem kulminacyjnym będzie pojawienie się na jej szczycie Białej Damy i wybór najpiękniejszej spośród kandydatek. O tym kto otrzyma zaszczytny ten tytuł zadecyduje specjalnie powołana komisja.

Sobotnia zabawa rozpocznie się o godz. 16. Jako pierwsi wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojcieszynie, którzy przygotowali pokaz pantomimy. O oprawę muzyczną zadba  zespół wokalny Agat z Jeleniej Góry oraz męski zespół śpiewaczy Miłek z Wojcieszowa. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentują również najmłodsi mieszkańcy Podgórek oraz Beata Brzozowska i Andrzej Kaim z grupy teatralnej Miraż z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Na zakończenie festynu odbędzie się spektakl plenerowy pt. „Biała Dama”.

Impreza odbędzie się w ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Podgórki.

Fot. UMiG Świerzawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..