Arkadiusz Baranowski stracił stanowisko

Wiceprzewodniczący legnickiej rady miejskiej Arkadiusz Baranowski nie jest już szefem miejscowego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Informację potwierdzają przedstawiciele WFOŚiGW we Wrocławiu, o powodach nie chcą dziś jednak informować.

Niespełna rok stanowisko pełnomocnika zarządu WFOŚiGW w Legnicy pełnił Arkadiusz Baranowski z PiS. Szefem legnickiego oddziału został niespełna rok temu, dziś przedstawiciele Funduszu we Wrocławiu potwierdzili, że funkcji już nie pełni.

Nie udało nam się skontaktować z byłym już szefem Funduszu w Legnicy, który w ubiegłorocznych wyborach walczył o fotel prezydenta nadkaczawskiego miasta. Przedstawiciele WFOŚiGW nie podają powodów decyzji, w kuluarach mówi się jednak, że odwołanie Baranowskiego to dalsze konsekwencje nieformalnego sojuszu w radzie miejskiej z PO, którego był orędownikiem. W połowie maja, podobnie jak inny radny PiS-u, Łukasz Laszczyński, został zawieszony w prawach członka partii. Szefem jej miejskiego zarządu przestała być również posłanka Ewa Szymańska.

Dodaj komentarz

*

code