Opublikowany: czw, Lut 27th, 2020

Aquapark do przebudowy. Trzeba na to 35 mln zł

Dwupoziomowy wodny plac zabaw, multimedialna zjeżdżalnia i tężnia solankowa to niektóre z nowości, jakie mają się pojawić w polkowickim aquaparku. Wsparcie gminy ułatwi władzom obiektu rozpoczęcie od dawna wyczekiwanej przez mieszkańców odnowy ośrodka.

– Dziką rzekę zastąpi rodzinna zjeżdżalnia. Zostaną zamontowane również trzy nowe zewnętrzne rury: multimedialna, ocieplona oraz szybka. Wymianie ulegnie także rura pontonowa. Specjalnie dla najmłodszych planowane jest utworzenie dwupoziomowego mokrego placu zabaw oraz nowych atrakcji w basenie dziecięcym – zapowiada prezes spółki Aquapark Sebastian Sypko.

Projekt przebudowy zakłada też powiększenie strefy relaksu o wannę z solanką i tężnię, utworzenie dużej siłowni i remont kręgielni.

To jednak nie konieczność zaoferowania nowych atrakcji była tu najważniejsza. Wybudowany w 1998 r. aquapark ma dziś nieszczelny dach, przez co z budynku ucieka dużo ciepła i rosną koszty jego utrzymania.

– Bez modernizacji halę rekreacyjną oraz kręgielnię musielibyśmy w perspektywie kilku miesięcy zamknąć – mówi Sebastian Sypko.

Wnętrza pływalni i towarzyszących jej obiektów też muszą odpowiadać aktualnym wymaganiom klientów. Wprawdzie w 2019 r. polkowicki ośrodek odwiedziło o 20 tys. osób więcej niż rok wcześniej, to jednak jego menedżerowie muszą mieć na uwadze, że w Legnicy właśnie rośnie im konkurencja. Może ona przejąć sporą część z około 28 tys. klientów zażywających relaksu w Polkowicach.

Aby utrzymać konkurencyjność aquaparku, radni postanowili pomóc zarządzającej nią spółce w przeprowadzeniu inwestycji i wyrazili zgodę na poręczenie przez gminę kredytu w wysokości 35 mln zł.

grafika: UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..