Coś się kończy, coś się zaczyna. Ruszyła budowa basenów

Ta inwestycja wywoływała jeszcze nie tak dawno temu niemałą burzę polityczną; czy to na posiedzeniach legnickiej Rady Miejskiej, czy w kampanii o prezydencki fotel. Mowa o budowie kompleksu krytych basenów w miejscu starych, poniemieckich niecek basenowych przy ul. Stromej. Opozycja chciała krytego aquaparku, ale włodarz miasta nie dawał za wygraną i w środę oficjalnie otworzył plac budowy.

Prezydenckie uderzenie młotem w starą nieckę basenową przy ul. Stromej w Legnicy było symboliczne, zapowiadające jednak, że prace nad nowym, letnim parkiem wodnym ruszają i to pełną parą.

-Cieszę się, że rozpoczęliśmy budowę basenów. Z poślizgiem, bo były problemy z wyłonieniem wykonawcy, ale udało się- mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski- mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zgodnie z planem wakacje 2021 legniczanie będą już mogli spędzać nad nowym kompleksem basenowym- dodaje prezydent

Za inwestycję odpowiedzialna jest miejska spółka Strefa Aktywności Gospodarczej

-Kwota netto inwestycji zadeklarowana w przetargu to 21 mln 450 tys. zł- mówi Magdalena Ryglicka prezes SAG- zostanie to pokryte z obligacji oraz środków własnych spółki- tłumaczy prezes

Czy warto wydać pieniądze? Ratusz twierdzi, że tak zapewniając, że sprawdził funkcjonowanie podobnych obiektów w innych miastach. Przykładów jednak, że nowoczesne baseny letnie mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem nie trzeba szukać daleko. W Lubinie taki kompleks w sezonie cieszy się nawet kilkoma tysiącami odwiedzających w ciągu dnia. Podobne założenia są w Legnicy. Przypomnijmy, że Aquafun Legnica ma być kompleksem basenów otwartych ze zjeżdżalniami oraz strefą gastronomiczną. Powstaje na terenie poniemieckiego basenu zwanego w Legnicy „kabewiakiem”- mimo planowanych zaawansowanych prac budowlanych jego poniemieckość nadal będzie widoczna, bo część starych budynków zostanie wyremontowana zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Przypominamy, że budowa basenów wywoływała raz po raz także polityczną burzę, ponieważ opozycja niejednokrotnie domagała się krytego aquaparku. Wszystko wskazuje jednak na to, że prezydent Legnicy dopiął swego. My tymczasem przyglądać będziemy się przebiegowi prac.

Dodaj komentarz