Opublikowany: pon, Cze 24th, 2019

Adrian Wołkowski nowym wójtem gminy Rudna

Mieszkańcy gminy Rudna wybrali wczoraj nowego wójta. Zostanie nim Adrian Wołkowski, który w drugiej turze przedterminowych wyborów otrzymał 2127 głosów, czyli o ponad 400 więcej niż jego konkurent Bernard Langner. 

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt gminy Rudna Władysław Bigus po blisko 28 latach zakończył samorządową karierę, po tym jak sąd skazał go za przestępstwo wyborcze. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

W wyścigu o fotel wójta startowało pięcioro kandydatów: Krzysztof Adamski, Waldemar Latos, Kamila Mazurek, Adrian Wołkowski oraz Bernard Langner. Pierwsza tura wyborów, która odbyła się 9 czerwca, nie przyniosła rozstrzygnięcia. Największym poparciem cieszyli się wtedy Adrian Wołkowski i Bernard Langner i to oni zmierzyli się wczoraj podczas drugiej tury.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami zwyciężył Adrian Wołkowski. Według danych opublikowanych na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Rudnej zagłosowało na niego 2127 wyborców. To wynik o 403 lepszy niż ten, jaki uzyskał Bernard Langner (1624). Frekwencja wyniosła niewiele ponad 63 procent – spośród 6167 uprawnionych do głosowania mieszkańców do urn poszło 3886. 35 głosów było nieważnych: 19 z powodu postawienia znaku X przy nazwiskach obydwu kandydatów oraz 16 z powodu niepostawienia znaku X przy nazwisku żadnego kandydata.

Zaznaczmy, że powyższe dane nie zostały potwierdzone jeszcze przez PKW.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Rudna z całego serca dziękuję za okazane mi zaufanie i tak zdecydowane poparcie mojej osoby w wyborach na wójta Gminy Rudna. Wynik, który dzięki Państwu osiągnąłem dał mi wiele radości i satysfakcji, ale pokazał jednocześnie, że oczekujecie Państwo istotnych zmian w sposobie zarządzania Gminą i wytyczenia nowych kierunków jej rozwoju

– podziękował swoim wyborcom nowy wójt Adrian Wołkowski na stronie internetowej gminy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..