Koronaraport: dwie ofiary COVID-19 na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku dziś wykryto 69 nosicieli koronawirusa. Dwie osoby zmarły, w tym starsza mieszkanka powiatu lubińskiego. Według prognoz już w święta liczba zakażonych w całej Polsce przekroczy 7 tys.

Według danych opublikowanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce przybyło dziś 380 potwierdzeń zakażenia. Prawie jedna piąta z nich dotyczy Dolnego Śląska. W naszym województwie wykryto do tej pory 637 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Spośród nich 20 zmarło.

Dolnośląski bilans ofiar COVID-19 dziś powiększył się o dwie osoby. Wśród nich była 71-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego, która zmarła w Bolesławcu. We Wrocławiu zmarł 75-letni mężczyzna. W całym kraju choroba spowodowała dziś śmierć siedmiu osób.

Wśród osób, u których dziś stwierdzono dodatni wynik badania na koronawirusa, był m.in. 25-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie i przebywa w domu.

Dobre wiadomości przyszły dziś z powiatu głogowskiego, gdzie trzy osoby uznano za wyleczone z COVID-19.

Pozostałe dolnośląskie statystyki przedstawiają się następująco:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 5 100,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1 404,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 255.

Specjalizująca się w analizach danych firma StatSoft Polska we współpracy z prof. Andrzejem Sokołowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie opracowała prognozy wskazujące, że z 12 na 13 kwietnia w Polsce liczba osób zdiagnozowanych jako nosiciele przekroczy 7 tys. dziś jest ich 5 955, w tym 181 ofiar. Prognozy te są dostępne tutaj.

Wyższa niż w większości innych województw liczba osób rozpoznanych jako nosiciele na Dolnym Śląsku wynika z częstotliwości wykonywanych testów. Jak kilka dni temu oznajmił marszałek Cezary Przybylski, pod tym względem nasze województwo jest liderem. Dla przykładu 6 kwietnia takich testów na Dolnym Śląsku wykonano 391, a w całym kraju było to 4,7 tys.

– Od początku działania laboratorium, czyli 28 lutego, wykonaliśmy 8 292 testy, z czego: 3 672 w marcu i 4 284 do 9 kwietnia – poinformowała nas Magdalena Mieszkowska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Dodaj komentarz