Opublikowany: śr, Maj 22nd, 2019

15 lat w Unii Europejskiej

Czym dla złotoryjan jest Unia Europejska? Ile znaczy dla najstarszego miasta w Polsce? Unaocznia to wystawa przygotowana przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, którą można oglądać w Rynku.

Wystawa z jednej strony pokazuje, jakie inwestycje udało się zrealizować w naszym mieście dzięki obecności Polski w UE. Znajdziemy na niej dużych fotografii przedstawiających 10 najważniejszych przedsięwzięć, których prawdopodobnie nie byłoby, gdyby nie nasza akcesja do struktur wspólnotowych. Z drugiej strony ekspozycja wprost zachęca złotoryjan do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, który jest jedną z najważniejszych instytucji unijnych. Odbędą się one już w najbliższą niedzielę, 26 maja.

Przypomnijmy, że 1 maja minęło 15 lat od chwili wstąpienia Polski do UE. W tym czasie do złotego grodu trafiło ponad 70 mln złotych dotacji z różnych funduszy europejskich. To więcej niż roczny budżet Złotoryi.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..