Jak poradzić sobie z zapaleniem pęcherza?

Zapalenie pęcherza to nieprzyjemna dolegliwość, która może przydarzyć się każdemu. Co więcej, schorzenie to ma tendencję do nawrotów i najczęściej przydarza się kobietom oraz dzieciom. Pieczenie podczas oddawania moczu, silne parcie na pęcherz i ból w dolnej okolicy brzucha – to charakterystyczne objawy zapalenia dróg moczowych. Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić.

Przyczyny zapalenia pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza może mieć różne przyczyny. Najczęściej wywołane jest przez bakterie pałeczki okrężnicy, które przedostają się do cewki moczowej z jelita grubego. Niekiedy również wywołują je bakterie Candida spp, Salmonella czy Enterobacteriaceae. Dodatkowo, zapalenie dróg moczowych może pojawić się w wyniku przegrzania okolic intymnych, poprzez siadanie na desce w publicznej toalecie, przez nieodpowiednią higienę okolic intymnych, przechłodzenie nerek lub używanie dopochwowych środków antykoncepcyjnych.

Na zapalenie pęcherza moczowego częściej narażone są kobiety, ponieważ tendencje do tego schorzenia wynikają z ich specyficznej budowy anatomicznej. Długość cewki moczowej u kobiet wynosi tylko 5 cm, a u mężczyzn aż od 15 do 20 cm. Krótsza cewka umożliwia bakteriom łatwiejszy dostęp, a tym samym częstsze infekcje okolic intymnych.

Jak leczyć zapalenie pęcherza?

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do lekarza, skarżąc się na ból i pieczenie podczas oddawania moczu, uczucie ciągłego parcia na pęcherz, nieprzyjemny zapach moczu oraz dotkliwe bóle w podbrzuszu. W ekstremalnych przypadkach zdarzają się także bardzo wysokie gorączki oraz krew w moczu. Zapalenie dróg moczowych jest szczególnie trudne do wykrycia u dzieci, ponieważ objawy mogą być mniej charakterystyczne, a dodatkowo maskowane przez infekcje innego typu.

Zapalenie pęcherza można wykryć poprzez ogólne badanie moczu. Jeśli wykryje się wówczas bakterie, pacjent jest kwalifikowany do leczenia. Czasami jednak infekcji nie można szybko skonsultować z lekarzem i trzeba czekać na wizytę nawet kilka dni. Dlatego też, zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów, warto sięgnąć po Furaginum – lek, który skutecznie zatrzymuje namnażanie się bakterii i eliminuje nieprzyjemne dolegliwości.

Dlaczego warto sięgnąć po Furaginum?

Główny składnik leku – furagina, wykazuje silne działanie antybakteryjne, które szybko i skutecznie pomaga uporać się z uporczywym zapaleniem pęcherza. Dlaczego warto sięgnąć po Furaginum? Efekty zauważalne są już po kilku tabletkach, ponieważ lek nie leczy wyłącznie skutków zapalenia pęcherza, ale także niweluje przyczynę choroby. Furagina powstrzymuje namnażanie się bakterii i uszkadza ich DNA, dzięki czemu wspomaga funkcjonowanie całego układu i zapobiega nawrotom infekcji.

Jak każdy lek, Furaginum zawiera także przeciwwskazania w stosowaniu. Nie wolno go łączyć z alkoholem, ponieważ może powodować uczucie gorąca, ból brzucha, nudności i wymioty. Nie zaleca się także stosowania leku w przypadku zaawansowanej cukrzycy, silnej niewydolności nerek, a także w pierwszym trymestrze ciąży.

Podsumowując, aby zapobiec zapaleniu pęcherza warto odpowiednio zadbać o higienę osobistą oraz pamiętać o regularnym nawadnianiu. W przypadku pierwszych objawów sięgnij po lek Furaginum, który szybko i skutecznie zniweluje przykre dolegliwości. Jeśli jednak mimo tego infekcja nie minie, skonsultuj się z lekarzem.