Opublikowany: sob, Gru 2nd, 2017

„Najlepszy” w Złotoryi

Na ekran złotoryjskiego kina Aurum wchodzi film „Najlepszy”. Z tej okazji do Złotoryi udało się zaprosić Jerzego Górskiego, którego niezwykła historia zainspirowała twórców filmu. Samorząd miasta ufundował pięć dodatkowych seansów, na które zaprosił uczniów złotoryjskich szkół.

„Najlepszy” to film Łukasza Palkowskiego (reżysera m.in. „Bogów”) opowiadający historię życia Jerzego Górskiego – sportowca urodzonego w Głogowie, który przez czternaście lat był narkomanem, kilkukrotnie przebywał w zakładzie karnym, stoczył się na dno. Podjął jednak walkę z nałogiem, a w 1990 r., a po sześciu latach morderczego treningu, został mistrzem świata w podwójnym triatlonie, czym zachwycił sportowy świat. W roli głównej występuje Jakub Gierszał, znany m.in. z takich produkcji jak „Sala samobójców”, Wszystko co kocham” czy „Pokot”. W filmie zagrają również takie gwiazdy polskiego kina jak Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka czy Arkadiusz Jakubik.

Film, którego premiera ukazała się na ekranach 17 listopada, zbiera świetne recenzje wśród widzów. Kino Aurum zaplanowało pięć biletowanych seansów „Najlepszego”. Będzie je można obejrzeć do wtorku 5 grudnia.

Urząd Miejski w Złotoryi potraktował film jako doskonałą profilaktykę przeciw używkom i zdecydował się wykupić pięć dodatkowych seansów edukacyjnych dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz starszych klas obu złotoryjskich podstawówek. Film za darmo będzie mogło obejrzeć ponad tysiąc uczniów!

– Ten film może mieć lepszą wymowę niż kilka programów profilaktycznych. Jeśli obejrzy go tysiąc młodych ludzi, to z pewnością w tej grupie będą tacy, do których mocno przemówi – uważa burmistrz Robert Pawłowski, który podkreśla, że profilaktyka antyalkoholowa czy antynarkotykowa wśród młodzieży to „oczko w głowie” dla obecnych władz miejskich. – Nie ma co chować głowy w piasek i udawać, że nie ma problemu z nadużywaniem alkoholu wśród młodych ludzi w naszym mieście. Przykładem jest zdarzenie z ostatnich dni, gdy policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę. Prowadził w nocy samochód po Złotoryi, mając trzy promile alkoholu w organizmie. To nie bierze się znikąd – to skutek przymykania oczu przez nas, dorosłych, i bagatelizowania zachowań młodych ludzi, bo wydaje nam się, że to pojedynczy wybryk. Zwłaszcza ludzie pracujący z młodzieżą muszą być bardzo wyczuleni i reagować, gdy nie jest jeszcze za późno – dodaje burmistrz.

Ponadto w tym profilaktycznym maratonie ma być spotkanie Jerzego Górskiego z uczniami złotoryjskich szkół. Triathlonista przyjedzie do Złotoryi we wtorek i opowie swoją historię. Spotka się z młodzieżą dwukrotnie: w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kolejowej i Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Wojska Polskiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..