Opublikowany: pt, Lis 22nd, 2019

Zza kierownicy mercedesa trafi przed sąd

Fot. ilustracyjna

Kompletnym brakiem wyobraźni popisał się 39-latek, który postanowił ruszyć na przejażdżkę swoim mercedesem, choć wcześniej pił alkohol. W trakcie podróży mężczyzna natknął się na policjantów z legnickiej drogówki. Finał mógł być tylko jeden.

Być może liczył na szczęście, a może wcale nie przejmował się ewentualnymi konsekwencjami? 39-latek postanowił usiaść za kierownicą mercedesa i ruszyć w drogę. Legnickich mundurowych spotkał na terenie gminy Miłkowice.

– Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 39-latek ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Niebawem kierowca mercedesa stanie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu pięcioletnia odsiadka, a za kierowanie na podwójnym gazie – trzy lata za kratami i zakaz prowadzenia nawet do 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..