Opublikowany: czw, Maj 9th, 2019

Zrywają z plastikiem od małego

Już dzieci powinny dowiedzieć się, jak szkodliwy dla przyrody jest plastik oraz jak można go zastąpić w naszym życiu – przekonują inicjatorzy miejskiej akcji Zrywam z plastikiem. Tym razem działania w ramach przedsięwzięcia promowanego przez magistrat dotarły do jednego z legnickich przedszkoli.

Spotkanie z dziećmi z przedszkola Miedziany Krasnalek zorganizowała Galeria Sztuki w Legnicy, nawiązując do Międzynarodowego Festiwalu Srebra. Galeria dołączyła tym samym do grona instytucji, które włączają się w ograniczenie użycia plastikowych, jednorazowych produktów i opakowań. Jak na zaproszenie zareagowały maluchy?

Jak przekonują organizatorzy, przedszkolaki puściły wodzę fantazji, przygotowując własnoręczne malunki na płóciennych torbach wielokrotnego użytki. Kiedy dzieci wzięły do rąk pędzle, powstały małe dzieła sztuki, które będą im służyć – i przypominać o sensie przedsięwzięcia – przez długi czas.

– Takie torby bardziej mi się podobają od foliowych – stwierdziła rezolutnie pięciolatka Ania. – Powiem mamie, żeby tylko do nich wkładała zakupy.

Wcześniej przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo szkodliwe są dla przyrody jednorazowe torby plastikowe i jak bardzo niszczą nasz świat. Na tym jednak nie koniec. Już jutro, 10 bm., o godz. 12 kolejne zajęcia z tego cyklu w Galerii Sztuki. Tym razem tematem przewodnim będzie biżuteria wykonywana z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Przypomnijmy, że działania podejmowane przez miasto wpisują się w politykę Unii Europejskiej. Od 2021 roku jej kraje wprowadzą bowiem zakaz stosowania plastikowych przedmiotów jednorazowych. Koniec ery plastiku zbliża się zatem wielkimi krokami, o czym nad Kaczawą pomyśleli zawczasu, startując z akcją już w marcu br.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..