Zrób za darmo prawo jazdy!

Darmowy kurs prawa jazdy kat. B wraz z badaniami lekarskimi oraz opłacony pierwszy egzamin państwowy – już wkrótce z takiej możliwości będzie mogło skorzystać 24 mieszkańców Złotoryi i okolic. Wszystko to w ramach projektu „Aktywna integracja w powiecie złotoryjskim” współfinansowanego ze środków unijnych.

„Aktywna integracja w powiecie złotoryjskim” to program realizowany od czerwca tego roku do czerwca 2019 przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Złotoryi. Jego całkowita wartość wynosi 4,5 miliona złotych, z czego ponad 3,8 mln zł pochodzi z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program skierowany jest przede wszystkim do osób bezrobotnych, nieaktywnych, niezaradnych zawodowo lub życiowo, a także zagrożonych wykluczeniem społecznym w wieku produkcyjnym.

Właśnie w ramach tego projektu Starostwo Powiatowe w Złotoryi, któremu podlega PCPR, ogłosiło niedawno przetarg na organizację i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B wraz z badaniami lekarskimi i pierwszym egzaminem państwowym. Kwota, jaką powiat złotoryjski gotów jest wyłożyć na ten cel, to 26 tys. zł.

Swoje oferty złożyły trzy lokalne firmy, zajmujące się nauką jazdy. Najniższą cenę zaproponowało Centrum Szkolenia Kierowców „Bogdan” (19 040 zł), dodając dwie dodatkowe godziny kursu praktycznego. Również dwie dodatkowe godziny zaoferowała Akademia Nauki Jazdy DUO, ale w cenie o 7 100 zł wyższej. Najwięcej, bo aż dziesięć dodatkowych godzin, zawierała oferta przedstawiona przez Szkołę Nauki Jazdy Jacek Owczarek, jednak była ona jednocześnie najdroższą (28 500 zł). Zwycięzca przetargu powinien zostać wyłoniony w ciągu najbliższych kilku dni.

To oznacza, że z darmowego kursu już wkrótce będą mogli skorzystać niektórzy mieszkańcy powiatu złotoryjskiego.

– Na tę chwilę mamy grupę 24 chętnych osób, wśród których są nasi wychowankowie, osoby bezrobotne i niepełnosprawne z naszego powiatu – informuje Monika Wozowczyk, pracownik socjalny PCPR w Złotoryi. – W ramach programu „Aktywna integracja w powiecie złotoryjskim” planujemy też zorganizować kursy na operatorów wózków widłowych, koparko-ładowarek czy dźwigów – dodaje.

Dodaj komentarz