Kto zrobi najwięcej kroków? (WIDEO)

Wyjdź na spacer i zrób jak najwięcej kroków! Ruszyła kolejna edycja wyzwania „Krokami po zdrowie” zorganizowana przez nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Tym razem do konkursu mogą przyłączyć się uczniowie szkół podstawowych oraz ich rodzice. Zwycięzca poprzedniej edycji przeszedł w sumie 562 kilometry.

Nauczyciele i uczniowie nie ukrywają, że mają już dość spędzania czasu przed komputerem.

– Nauczanie zdalne wszystkich przytłacza. Wszyscy chcemy wyjść z domu, sprzed komputerów, a takie wyzwanie, realizacja, motywacja, wszystkim pozwala wyjść i troszkę się uaktywnić – mówi Agnieszka Bober, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1 w Lubinie.

Pierwsza inicjatywa „Krokami w Nowy Rok” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem,
wśród uczniów jak i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. W wyzwaniu wzięło udział 55 uczestników, którzy w sumie przebyli 55 milionów 300 tysięcy kroków, co daje 8100 km. Po sukcesie pierwszej edycji, organizatorzy postanowili rozszerzyć ją również na uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

– Skupiliśmy się na 7 i 8 klasach, bo ich uczniowie z założenia mają już telefony komórkowe , które mogą mieć aplikację. Oni generalnie już sami też poruszają się po mieście. Ale nie zamykamy się na 5 i 6 klasy. Ich prosilibyśmy, żeby spacerowali z rodzicami, z osobami dorosłymi. Rodzic oczywiście też może mieć aplikację więc dwie osoby mogą brać udział w wyzwaniu. Zapraszamy wszystkich serdecznie – dodaje Bober.

By dołączyć do konkursy wystarczy posiadać telefon komórkowy lub zegarek sportowy, który pozwali na zliczanie kroków. Potem należy pobrać aplikację PACER Przyjaciele. Rekordzista pierwszej edycji przez cztery tygodnie zrobił 702 525 kroków co w przeliczeniu daje 562 kilometry.

Więcej w materiale wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=vfnjKVbMuqE

Dodaj komentarz

*

code