Opublikowany: wt, Sie 29th, 2017

Zostały trzy dni. Przypominamy o złożeniu wniosku o 500+

500 zł

Fot. NBP

Aby otrzymywać świadczenie “500 plus” w nowym okresie zasiłkowym, który zacznie się w październiku, trzeba ponownie złożyć wniosek. Złożenie go w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczeń –  przypomina minister Elżbieta Rafalska.

– Te rodziny, które zdążą złożyć wniosek do końca sierpnia, będą miały zagwarantowaną ciągłość płatności naszej “pięćsetki”. Nie będzie przerwy, bo we wrześniu i w sierpniu te środki otrzymujemy na podstawie starej decyzji. Jeżeli złożymy wniosek we wrześniu, dostaniemy pieniądze za październik, ale możemy je dostać z wyrównaniem w listopadzie – wyjaśnia szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Elżbieta Rafalska podkreśla, że wśród beneficjentów programu jest duża grupa rodzin, które korzystają ze świadczenia “500 plus” w oparciu o kryterium dochodowe. – Sytuacja tych rodzin jest trudniejsza niż pozostałych, bo na pierwsze dziecko otrzymujemy świadczenie, jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł na osobę. A październik to jest dla rodzin miesiąc, w którym wydatki na dzieci są większe niż w innych miesiącach, bo we wrześniu jest początek roku szkolnego, co wiąże się ze sporymi wydatkami – dodaje.

Dotychczas złożono ponad 1,2 mln wniosków; ponad 400 tys. wpłynęło online. Minister ocenia, że spływ wniosków jest dobry i liczba składanych wniosków stale rośnie, ale do tego, żeby było złożonych 2,6 mln – do tylu rodzin obecnie trafia ta pomoc – jest jeszcze “kawałek drogi”.

– Ale liczba wniosków mnie nie niepokoi. Ważniejsze będzie za chwileczkę, jak gminy radzą sobie z wydawaniem decyzji. Tu mamy gwarancję – jest nią złożenie wniosku do końca sierpnia – że decyzje będą musiały być wydane i będzie płatność w październiku – podkreśliła.

źródło: Kurier PAP

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..