Terytorialsi zatankują taniej. Tylko oni

PKN ORLEN podpisał umowę gwarantującą żołnierzom-ochotnikom Wojsk Obrony Terytorialnej rabat na paliwo we wszystkich stacjach tej sieci w Polsce. Jak twierdzi prezes koncernu Daniel Obajtek, to wyraz uznania dla ich codziennej walki z epidemią i wsparcie w dalszych działaniach. Program lojalnościowy zacznie obowiązywać od 1 maja, a zaoferowane zniżki to 8 groszy brutto na każdym litrze paliwa. Komentatorzy i internauci nie kryją oburzenia i uważają, że podobne wsparcie powinno dotyczyć również lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

– Rola Wojsk Obrony Terytorialnej jest nie do przecenienia, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa. Rabat na paliwo dla tej grupy to wyraz naszego uznania i wsparcie w dalszych działaniach. Podpisana umowa oznacza, że już wkrótce tysiące żołnierzy-ochotników WOT będzie mogło korzystać z atrakcyjnych zniżek na paliwo – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Internauci nie pozostawili suchej nitki na pomyśle prezesa Orlenu. Większość z nich uważa, że wsparcie powinno objąć przede wszystkim lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników medycznych, ponieważ to oni są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią, narażając życie i zdrowie swoje i swoich bliskich.

Wypruwaj sobie flaki w szpitalu lub DPS-ie, szyj maseczki, a zniżkę na paliwo i tak dostaną ołowiane żołnierzyki ze współczesnego ORMO Macierewicza i Błaszczaka.

A lekarze i pielęgniarki to co nie pomagają?

Jaja sobie robicie prawda ? Lekarze w maskach po 12 godzin bez zdejmowania, pielęgniarki bez możliwości zjedzenia posiłku bo chorych jest tak dużo , pracownicy w biedrze lidlu i innych na 3 zmiany dzień i noc żebyśmy mogli kupić chleb a ten rabat daje za wsparcie WOT .. kabaret

Witaj komuno. Benzyna na kartki dla wybranych, wiernych partii.

Bądź posłusznym kundlem, machaj ogonem- dostaniesz kośc. Tym waszym teritorialsom to nie tańsze paliwo, tylko podstawówkę przydało by się powtórzyć.

– to tylko niektóre spośród setek nieprzychylnych komentarzy użytkowników Twittera.

Karty zniżkowe zawierające logo Wojsk Obrony Terytorialnej będą dystrybuowane za pośrednictwem dowództwa WOT, a ich aktywacja nastąpi 1 maja 2020 r. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach Orlen.

– To istotne wsparcie, za które dziękuję. Maksyma Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” sprawdza się szczególnie teraz, w czasie epidemii, gdy niosą one pomoc potrzebującym – mówi Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

Szef resortu zapytany na antenie radiowej „Jedynki”, dlaczego PKN Orlen przyznał karty rabatowe żołnierzom WOT, a nie lekarzom i pielęgniarkom, odpowiedział: „bo to są żołnierze ochotnicy, to nie są zawodowcy”, jednocześnie zapewniając, że dba o żołnierzy zawodowych.

Kilka dni temu zwróciliśmy się z mailowym pytaniem do przedstawicieli Orlenu, czy z podobnych zniżek na paliwo mogą korzystać także inne grupy zawodowe? Jeśli tak, to jakie, od kiedy i na jakich zasadach? Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Dodaj komentarz