Znów kradły i znów wpadły

Dwie mieszkanki Lubina zostały ponownie zatrzymane w Głogowie za kradzieże sklepowe. Tym razem łupem 30 i 27-latki padły perfumy z drogerii.

O kradzieży perfum wartych ponad 1000 złotych powiadomiła policjantów obsługa jednej z głogowskich perfumerii. Dzięki szybkiej informacji oraz pomocy pracowników sklepu kobiety zostały szybko zatrzymane. Towarzyszył im również mężczyzna, który jak się okazało, był odpowiedzialny za transport po dokonaniu kradzieży. Cała trójka była wielokrotnie zatrzymywana i notowana przez policję.

– Wszystkie te osoby, ale zwłaszcza kobiety są dobrze znane policji. Były już zatrzymywane w marcu tego roku w związku kradzieżami w sklepach na terenie naszego miasta. Tym razem kobiety wspólnie ukradły kosmetyki – mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej komendy policji.

Kobiety usłyszały już zarzuty kradzieży. Ponieważ uczyniły sobie z tego stałe źródło utrzymania oraz działały w warunkach recydywy grozi im zwiększona kara do 7 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie natomiast za pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa. Może spędzić za kratkami nawet 5 lat. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..