Opublikowany: sob, Gru 14th, 2019

Znamy najpiękniejsze kartki bożonarodzeniowe

Oliwia Grzegorek i Martyna Przybylska wygrały Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla 2019. Prace zwyciężczyń trafią na świąteczne pocztówki, które wraz z życzeniami władz gminy niebawem trafią do urzędów, firm i instytucji.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie okolicznościowych upominków odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Nagrody przekazali uczestnikom wójt Łukasz Horbatowski i dyrektor GOKiS-u Iwona Adamczak.

Regulamin przewidywał przyznanie dwóch wyróżnień w każdej z kategorii. Ostatecznie wśród małych artystów z klas I-III mogli na nie liczyć Zuzanna Gregolińska i Kacper Kasperek, a wkat. dla klas IV-VII – Julia Kaczor oraz Hanna Leśniewska.

– Przy ocenie prac komisja konkursowa kierowała się m. in. zgodnością tematyczną, oryginalnością, a także samodzielnością wykonania pracy – tłumaczy Iwona Adamczak.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 36 prac. Jak przyznają oceniający je dorośli, o wyłonienie tych najładniejszych nie było łatwo.

– Wybór tych jedynych najpiękniejszych kartek był bardzo trudny, bowiem każda z nich była oryginalna oraz wykonana z największą starannością – ocenia członek komisji konkursowej Honorata Urbańczyk.

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć choć na symboliczny podarunek.

– Projekty kartek, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach zostały wydrukowane jako kartki gminy Kotla. Do każdego ze zwycięzców trafiła też pula tych unikatowych kartek, a także kubek z uwiecznionym projektem. Wyróżnieni w obu kategoriach również otrzymali unikatowy kubek z wzorem swojej pracy konkursowej, a pozostali dostali drobny upominek – wylicza wójt Łukasz Horbatowski.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Po uroczystym wręczaniu nagród w sali widowiskowej GOKiS-u odbyły się otwarte dla mieszkańców warsztaty, podczas których rodziny wykonywały stroiki Bożonarodzeniowe.

Warsztaty przeprowadziła instruktorka GOKiS Honorata Urbańczyk.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..