Znalazła węża w łazience (WIDEO)

Zaniepokojona hałasami dobiegającymi z łazienki legniczanka dokonała odkrycia, które wielu przyprawiłoby o paniczny strach. Między kosmetykami wił się półtorametrowy wąż. Do jej mieszkania dostał się kanałami wentylacyjnymi od jednego z sąsiadów.

Dla lokatorki wieżowca na legnickim osiedlu Kopernika to był poranek jak każdy inny. Codzienne rytuały zaburzył jednak niespodziewany gość. Kobieta nie przestraszyła się. Wręcz przeciwnie – w pierwszej chwili zastanawiała się, jak poradzić sobie z niezapowiedzianym gościem na własną rękę.

Ostatecznie górę wziął rozsądek, schwytaniem gada zajęli się strażnicy miejscy. Okazało się, że to dorodny, bo półtorametrowy okaz węża zbożowego. Żaden z sąsiadów, mieszkających w klatce legniczanki, nie przyznał się do zguby. Poszukiwanie właściciela może zatem potrwać. W wieżowcu przy Gwiezdnej jest bowiem kilkaset mieszkań.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Jak tłumaczą znawcy, wąż zbożowy to najpopularniejszy z węży hodowanych w polskich domach. Nie jest groźny dla człowieka, jednak łatwo pomylić go z przedstawicielem innego gatunku. A taka pomyłka może mieć fatalne skutki.

Niebawem przekonamy się czy po ciekawskiego gada upomni się jego właściciel, najpewniej hodowca pasjonat. Jeśli nie z przywiązania i troski, to może choćby dlatego, że ma… węża w kieszeni.

Dodaj komentarz

*

code