Po zmroku pobiegną dla małej Gai

Już jutro, czyli w sobotę 7 grudnia o godz. 17.30 wystartuje Nocny Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy wyposażeni w latarki czołowe pokonają 5-kilometrową po Parku Leśnym. Tym razem rywalizacja sportowa schodzi jednak na dalszy plan. Liczy się przede wszystkim cel, którym jest pomoc małej Gai Nowak. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

Organizatorami wydarzenia są: Wolontariat KGHM Polska Miedź, Fitarena oraz Muzeum Historyczne w Lubinie. Zawodnicy spotkają się w pobliżu Parku Leśnego. – Wbiegamy jednym wejściem do parku, a wybiegamy drugim. Trasa poprowadzi m.in. przez okopy. Ponieważ jest to bieg charytatywny nie przewidujemy nagród rzeczowych. Będą tylko puchary dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn – mówi Łukasz Dominów z Wolontariatu KGHM.

Pomyślano również o najmłodszych, dla których przygotowana zostanie symboliczna, kilkusetmetrowa trasa do pokonania. Każdy z małych biegaczy otrzyma latarkę.

– Jeśli pogoda dopisze, a prognozy są raczej korzystne, to chcemy też zorganizować nocne przejście parkiem linowym – dodaje Łukasz Dominów. 

Organizatorzy przygotowali tez loterię. Pakiet, czyli los plus możliwość startu w biegu kosztuje 30 zł, a sam los 20 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie 8-letniej Gai Nowak. Dziewczynka cierpi na padaczkę lekooporną, zdarzają się dni, w których ma kilkanaście ataków. Więcej o chorobie Gai pisaliśmy m.in. tutaj. 

Dodaj komentarz

*

code