Zmiany nie wszystkim się podobają

Od jutra obowiązywać zacznie zapowiadana od kilku miesięcy reorganizacja systemu transportu zbiorowego. Pasażerów głogowskiej komunikacji miejskiej czeka prawdziwa rewolucja, ale nie wszystkim zmiany się podobają.

Modyfikacja przebiegów już istniejących tras, uruchomienie zupełnie nowych połączeń oraz wprowadzenie jednocyfrowej numeracji poszczególnych linii zamiast dotychczasowej dwucyfrowej – to najważniejsze zmiany jakie od jutra czekają mieszkańców podróżujących miejskimi autobusami.

Rozkłady jazdy uwzględniające zmienioną numerację linii autobusowych oraz nowe godziny odjazdów zostały już rozmieszczone na wszystkich przystankach autobusowych. Prosimy mieszkańców, aby zapoznali się z tymi zmianami. Od jutra również zostanie wprowadzony nowy cennik za przejazd naszymi autobusami – ceny biletów okresowych zostały obniżone, a dzieci i młodzieży będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów – mówi Kamil Grzybowski z Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Mimo, że wprowadzenie zmian poprzedzone było konsultacjami z mieszkańcami oraz specjalną akcją informacyjną to jednak na przystankach autobusowych panuje chaos. Wielu pasażerów nie kryje niezadowolenia.

– Namieszali strasznie, mogło zostać jak było, nie wiem kto to wymyślił! Teraz okrężnymi drogami będzie jechał, niewygodnie tak. Każdy przyzwyczajony już był, wiedział gdzie ma wysiadać, gdzie wsiadać, a teraz będziemy błądzić. Te numery też nowe, trzeba się przyzwyczaić do tego – narzekają szczególnie starsi mieszkańcy.

Jak tłumaczy komunikacyjna spółka – przygotowania do wprowadzenia reorganizacji trwały dwa lata, więc mieszkańcy mieli bardzo dużo czasu na zapoznanie się z planowanymi zmianami.

– Generalnie do optymalizacji przygotowywaliśmy się przeszło dwa lata i o tym informowaliśmy od lutego. Natomiast o zmienionej numeracji autobusów informowaliśmy od lutego i ten czas na zapoznanie się z tymi zmianami był. Przygotowaliśmy też specjalne ulotki, szczególnie dla osób starszych, żeby mogły zaznajomić się ze zmienionymi trasami przejazdów i numerami autobusów. Liczę na cierpliwość mieszkańców i wydaje mi się, że dość szybko przyzwyczają się do tego, co nowe – dodaje Kamil Grzybowski.

W najbliższy weekend pasażerowie głogowskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z przejazdów za darmo, co ma być dobrą okazją do przetestowania nowych tras autobusów. Jutro pracowników komunikacji miejskiej będzie można spotkać na głogowskim rynku, gdzie udzielą zainteresowanym informacji i odpowiedzą na pytania dotyczące wprowadzanych zmian.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..