Opublikowany: wt, Wrz 24th, 2019

Zmiany w ruchu na Leszczyńskiej

Od dziś na przebudowywanej ul. Leszczyńskiej w Legnicy obowiązuje nowa organizacja ruchu. Na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie do ul. Bydgoskiej można jeździć w dwóch kierunkach od strony ogródków działkowych. Prace przenoszą się na drugą z jezdni.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w cyklu dwuletnim. W przyszłym roku ruszy drugi jej etap, obejmujący remont mostu. Jak zaznaczają miejscowi urzędnicy, to kolejny etap tak istotnej dla miasta modernizacji. W tym roku przebudowany został już odcinek Leszczyńskiej od skrzyżowania z ul. Głogowską do ul. Ścinawskiej.

– Pod koniec minionego roku ul. Leszczyńska przebudowana została od skrzyżowania ze Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa. Koszt to ok. 3,5 mln zł – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej zbudowana została stacja paliw. W związku z tym zadaniem w sąsiedztwie stacji, na koszt inwestora, wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na jej skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..