ZŁOTORYJA/REGION. Wybiorą najlepsze hasło promujące

mini_dpk2Trwa konkurs na profilu akcji „Dopalacze kradną życie” na najlepsze hasło promujące życie bez uzależnień. Hasło, które zwycięży w głosowaniu internatów, zostanie wykorzystane do nazwania konkursu dla młodzieży na spot antydopalaczowy- czytamy na stronie złotoryjskiej policji.

Konkurs na hasło składa się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy konkurs muszą wymyślić hasło, promujące życie wolne od uzależnień. Spośród zgłoszonych sloganów, jury konkursu wybierze 5 najlepszych, które następnie wezmą udział w głosowaniu internautów na fanpage’u akcji „Dopalacze Kradną życie”. Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać na adres dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl

Hasło, które zdobędzie największa liczbę głosów, zostanie wykorzystane w nazwie organizowanego we wrześniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrębnego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych promującego życie wolne od uzależnień, w szczególności od dopalaczy. Konkurs będzie skierowany do młodzieży i będzie polegał na nakręceniu spotu w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie.

Aby wziąć udział w konkursie na profilu facebookowym akcji, należy wymyślić slogan promujący życie bez uzależnień. Hasło nie powinno składać się z więcej niż 5 wyrazów. Musi również być zwięzłe, zapadać w pamięć i zachęcać młodych ludzi do tego, by stronili od sięgania po substancje psychoaktywne.

Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedno hasło. Można je nadsyłać do poniedziałku (24 sierpnia). Następnie na profilu akcji „Dopalacze kradną życie” rozpocznie się głosowanie internatów, którzy ostatecznie rozstrzygną o najlepszym haśle na konkurs organizowany przez MSW. Uczestnicy, którzy nadesłali 5 haseł, które wezmą udział w głosowaniu internatów otrzymają koszulki z logo akcji „Dopalacze kradną życie”.

Obydwa konkursy (na hasło i na spot) są organizowane w ramach akcji „Dopalacze kradną życie”, która rozpoczęła się 29 lipca od podpisania paktu przeciwko dopalaczom. Celem kampanii ma być uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna.

źródło: MSW

Dodaj komentarz