ZŁOTORYJA/REGION. Mandat za śnieg na aucie (WIDEO)

odsnieżanieOd 20 do nawet 500 złotych mandatu może zapłacić kierowca, który jeździ nieodśnieżonym samochodem. Policja ma prawo karać tych użytkowników dróg, którzy swoją ignorancją mogą zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego.

Wszyscy kierowcy, a w szczególności ci poruszający się samochodami ciężarowymi, powinni także zwrócić szczególną uwagę na to, aby usunąć z dachu pojazdu lub przyczepy lód, który spadając może spowodować uszkodzenie innego samochodu, a nawet doprowadzić do poważnego wypadku.

– Zgodnie z artykułem 66 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu Drogowym, samochód musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę – mówi Iwona Król – Szymajda, oficer prasowy złotoryjskiej policji.

Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można usunąć z samochodu śnieg i lód.

– Do pozbycia się śniegu albo cienkiej warstwy szronu wystarczy zmiotka lub skrobaczka. Ja mam taką z rękawicą, dzięki temu podczas skrobania szyb nie marzną mi dłonie. Jeśli szyby w moim samochodzie pokrywa grubsza warstwa lodu, a temperatura nadal jest ujemna, używam specjalnego odmrażacza. Dzięki temu nie muszę tracić czasu – mówi mieszkanka Lubina.

Przypominamy także o obowiązku odśnieżania swojej posesji. Co na ten temat sądzą mieszkańcy regionu oraz w jaki sposób przygotowali swoje samochody na zimę można zobaczyć tutaj:

SIL/fot.zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz