ZŁOTORYJA. Złotoryjanie wybrali swojego mistrza sportu

R.KuriataMistrzem Sportu Miasta Złotoryi został biegacz długodystansowy, Robert Kuriata. W plebiscycie internetowym, który zorganizował Urząd Miejski w Złotoryi maratończyk otrzymał ponad 40 proc. głosów. Laureat będzie reprezentować miasto podczas III Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

– Sam fakt wytypowania mnie do plebiscytu Mistrza Sportu Miasta Złotoryja 2014 był dla mnie ogromnym wyróżnieniem – mówi Robert Kuriata. – Jest mi niezmiernie miło, jestem szczęśliwy, dumny i mam wielką satysfakcję z tak pięknego wyróżnienia – dodaje sportowiec.

W internetowym głosowaniu wzięło udział 901 osób. Na Roberta Kuriatę swój głos oddało 380 internautów. Laureat konkursu jest zawodnikiem miejscowej sekcji OLAWS Stowarzyszenia ASKLEPIOS. Złotoryję reprezentował w 44 maratonach w kraju i na świecie.

– Nie spodziewałem się, że maratończyk-amator może odnieść taki sukces. Jestem przykładem, że biegać można w każdym wieku i że Mistrzem Sportu nie zawsze zostaje wyczynowiec, lecz czasem także zwykły człowiek, który ciężką pracą i morderczym treningiem zdobywa medale dla siebie i swojego miasta – mówi złotoryjski mistrz.

III Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego w Legnicy odbędzie się 7 lutego 2015 roku w hotelu Qubus w Legnicy.

JW, DRM/PRYWATNE ARCHIWUM R. KURIATY

Dodaj komentarz