ZŁOTORYJA. Rozbili gang paliwowy

afera policyjna (0)Przez półtora roku popełnili co najmniej 35 przestępstw. Straty szacuje się na ponad 50 tysięcy złotych. Złotoryjska policja zatrzymała pięciu mężczyzn podejrzanych o przestępczą działalność na terenie powiatów złotoryjskiego, legnickiego i żarskiego. Bandyci kradli głównie paliwo oraz wartościowy sprzęt. Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów.

-Najczęściej łupem złodziei padały elektronarzędzia, piły spalinowe, paliwo w kanistrach, butle z gazem – mówi Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 16 do 40 lat – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze udowodnili przestępcom kradzieże na terenie trzech powiatów. W okresie od lutego 2013 roku do lipca 2014 roku kradli oni olej napędowy z kombajnów i ciągników rolniczych, włamywali się do garaży oraz do szkół i przedszkoli.

Najpierw w ręce złotoryjskiej policji wpadli 21-letni mieszkaniec powiatu żarskiego i 16-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Spuszczali oni paliwo z zaparkowanych samochodów na jednym z osiedli w Złotoryi.

Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali kolejnych członków gangu.

– Na terenie posesji należących do tych mężczyzn odzyskaliśmy skradziony motor marki Simson o wartości ponad 2 tysiące złotych oraz piłę spalinową wartą750 złotych – mówi Iwona Król-Szymajda. -W tej samej sprawie został zatrzymany jeszcze jeden mężczyzna, który uczestniczył w całym procederze – dodaje policjantka.

Przestępcy najczęściej działali w nocy. Włamywali się do pomieszczeń, korzystając z uchylonych okien oraz do samochodów zaparkowanych w słabo oświetlonych miejscach.

Część skradzionych rzeczy funkcjonariusze już odzyskali. Na komendę zgłaszają się kolejne pokrzywdzone osoby.

Mężczyźni staną przed sądem. Grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

JW, DRM

Dodaj komentarz