ZŁOTORYJA. Przeczytają „Lalkę” Bolesława Prusa

zaproszenie Narodowe czytanieZłotoryjanom spodobało się wspólne głośne czytanie największych polskich dzieł literackich. – Do udziału w Narodowym Czytaniu zgłosiło się tyle osób, że chyba przeczytamy całą „Lalkę” – mówi Joanna Dawid z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi. Czwarta edycja imprezy odbędzie się w sobotę 5 września.

– Specjalnie na jutrzejszą akcję została przygotowana adaptacja „Lalki” – mówi Joanna Dawid. – Poszczególne rozdziały, z których każdy stanowi oddzielną opowieść, znaleźć można na stronie internetowej kancelarii prezydenta – dodaje bibliotekarka.

Wśród czytających lekturę nie zabraknie Roberta Pawłowskiego, burmistrza Złotoryi, Ryszarda Raszkiewicza, starosty oraz przedstawicieli złotoryjskich szkół. Pracownicy biblioteki zachęcają do zapisywania się oraz wyboru fragmentu, który chętne osoby będą chciały zaprezentować.

Chcemy uniknąć powtarzania fragmentów. Do tej pory zgłosiło się tyle osób, że prawdopodobnie uda nam się przeczytać całą lekturęmówi Joanna Dawid.

Akcję Narodowego Czytania zainaugurował trzy lata temu prezydent Bronisław Komorowski.

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 5 września w godzinach od 10 do 12 w „Restauracji Pod Zielonym Grzybkiem”. W przypadku, gdy pogoda nie będzie dopisywała impreza zostanie przeniesiona do biblioteki.

MAT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz