ZŁOTORYJA. Powiat ma nowego szeryfa

DSC_0060Młodszy inspektor Jacek Bandyk od dziś jest komendantem powiatowym policji w Złotoryi. Awansowanego „szeryfa” uroczyście wprowadził do jednostki pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Zygmunt Skwierawski.

Jacek Bandyk na stanowisku szefa złotoryjskiej policji zastąpił odchodzącego na emeryturę inspektora Grzegorza Chirowskiego. Nowy komendant przez ostatnie lata związany był z powiatem zgorzeleckim. Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu rozpoczął w październiku 2011 roku, gdzie objął stanowisko zastępcy komendanta i odpowiadał za pion prewencyjny.

Komendant rozpoczął służbę w policji w 1992 roku, gdzie przechodził wszystkie szczeble zawodowego awansu. Pierwsze kroki stawiał w legnickich oddziałach prewencji. W latach 2000-2009 pełnił służbę w pionie prewencji i ruchu drogowego KPP w Złotoryi. W 2008 roku po raz kolejny awansował na naczelnika wydziału prewencji w Bolesławcu. Ciężka praca, zaangażowanie i profesjonalizm zostały zauważone i docenione. Po trzech latach został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Zgorzelcu.

Za wzorową realizację obowiązków służbowych i postawę w służbie był wielokrotnie wyróżniany oraz odznaczany m. in. Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” czy też Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”.

ŹRÓDŁO KPP W ZŁOTORYI

Dodaj komentarz