ZŁOTORYJA. Owsiak znów przed sądem

owsiak 322Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów pojawił się dziś w Sądzie Rejonowym w Złotoryi, gdzie procesuje się ze znanym blogerem o pseudonimie MatkaKurka. Jerzy Owsiak oskarżył go o pomówienie w środkach masowego przekazu.

Przypomnijmy, że bloger nazwał showmana hieną cmentarną, królem żebraków i romskim macho. Ponadto dał do zrozumienia, że wolontariusze biorący udział w WOŚP uczestniczą w wielkim oszustwie. Ludzie popierający Owsiaka pojawili się na sali rozpraw z transparentem: „Jurek, jesteśmy z Tobą” i czerwonymi balonami w kształcie serc. Nie zabrakło też przeciwników z hasłami sugeowsiak 169rującymi, że prorządowe media czynią z Owsiaka guru.

Oskarżony, 42-letni mieszkaniec podchojnowskiej miejscowości, nie korzysta z obrony. Sam zadaje pytania i składa wnioski dowodowe, m.in. by przesłuchać żoowsiak 219nę szefa fundacji, Lidię Niedźwiecką-Owsiak. Podczas piątkowej rozprawy dopytywał Jerzego Owsiaka o mechanizm finansowania jego fundacji i innych podmiotów gospodarczych, związanych z działalnością szefa WOŚP.

Z pomocy prawnika korzysta natomiast oskarżyciel. Jego pełnomocnik nie chce jednak zdradzić, jakiej kary będzie się domagał wobec autora internetowych wpisów. Sam Owsiak przyznał, że za krytykę nie chce nikogo wsadzać do więzienia.

Następną rozprawę sąd wyznaczył na 24 marca. Wtedy mają być słuchani m.in. biegły rewident i księgowa. Jerzy Owsiak najprawdopodobniej więcej nie pojawi się na tym procesie.

JOM

Dodaj komentarz