Złodziej przebrał się za kobietę… nie pomogło

Na terenie Jawora udało się zatrzymać 27-latka, który ukradł samochód koledze. Mężczyzna dla niepoznaki… przebrał się za kobietę, nawet pomalował paznokcie. Mimo to policjanci wpadli na jego trop. Teraz grozi mu pięcioletnia odsiadka.

27-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany przez patrol jaworskiej policji. Wcześniej na terenie Jeleniej Góry ukradł auto. – Mężczyzna ukradł, który należał do jego znajomego. Auto było zaparkowane na posesji właściciela. Mężczyzna do środka dostał się za pomocą oryginalnego kluczyka, a następnie samochodem odjechał jak swoim. Wartość pojazdu pokrzywdzony oszacował na kilka tys. złotych. Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że jego auto zniknęło, poinformował o tym fakcie policję. – relacjonuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy KPP w Jeleniej Górze.

Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu. Widać na niej jednak, jak samochód kradnie… kobieta. – Mężczyzna dołożył wszelkich starań, aby nie został rozpoznany. Przebrał się za kobietę – założył perukę z długimi włosami, ubrał również spódniczkę, a nawet pomalował paznokcie. Przebranie to jednak mu nie pomogło, ponieważ kilka godzin później był już w policyjnym areszcie. – mówi Edyta Bagrowska.

Pomysłowy 27-latek został zatrzymany w skradzionym aucie, w którym znaleziono również jego przebranie. – Mężczyzna, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. – tłumaczy oficer.

Ta sytuacja pokazuje, że nawet długie włosy, krótka spódniczka, a nawet pomalowane paznokcie mogą nie działać na korzyść złodzieja.

Dodaj komentarz

*

code