Opublikowany: sob, Lut 13th, 2016

LUBIN. Złapali poszukiwanego listem gończym

policjaNie mieli zapiętych pasów, więc policja zatrzymała ich pojazd do kontroli. Jak się później okazało, mieli przy sobie narkotyki, a jeden z nich był poszukiwany listem gończym.

Rutynowe działania policji miały nieoczekiwany finał. Wieczorem na osiedlu Przylesie w Lubinie, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, bo zauważyli, że pasażerowie nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzn.

– W trakcie kontroli policjanci zauważyli, że pasażerowie chowają jakieś zawiniątka pod dywaniki. – Relacjonuje aspirant Sylwia Serafin, z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Jak się okazało, zawiniątka, które nieumiejętnie próbowali ukryć, zawierały marihuanę. Zatrzymani mieli przy sobie blisko 20 porcji tego narkotyku. Wszyscy pasażerowie zostali zatrzymani.

Mężczyzn przewieziono do komendy. Jeden z nich nie miał przy sobie dokumentów, więc podał swoje dane ustnie, a jego koledzy je potwierdzili. Jak się okazało próbowali oszukać policjantów.

– Funkcjonariusze rozpoznali w zatrzymanym 31-letniego mieszkańca Lubina, poszukiwanego listem gończym, celem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. – informuje asp. Sylwia Serafin.

Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Pasażerowie zostali także ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 złotych za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jeden z nich za używanie słów wulgarnych. Ponadto, mężczyźni odpowiedzą także za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza, co do tożsamości osoby legitymowanej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..