Opublikowany: pon, Mar 30th, 2020

Złamali zasady kwarantanny

Mieszkańcy miasta i powiatu legnickiego, którzy zostali objęci kwarantanną muszą przestrzegać szeregu zasad, które wpływają na skuteczność ich izolacji. Jak donoszą miejscowi policjanci, w miniony weekend dwie osoby zlamały te zasady, za co czekają je konsekwencje.

W trakcie weekendu policjanci z legnickiej komendy, jak co dzień, sprawdzali czy osoby objęte kwarantanną dotrzymują jej warunków. Niestety, okazało się, że nie wszyscy stosują się do wytycznych.

– Pod dwoma adresami na terenie powiatu legnickiego w miejscu zamieszkania nie zastano osób, które miały przebywać na domowej kwarantannie. Ujawnione osoby, które nie zastosowały się do kwarantanny, teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Funkcjonariusze dodają, że każdy przypadek niestosowania się do kwarantanny zgłaszają służbom sanitarnym. Te natomiast mogą nałożyć karę administracyjną nawet do 30 tys. zł. Jeśli natomiast dotyczy to osoby, u której potwierdzono zakażenie, karą może być nawet roczna odsiadka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..