Złamał zakaz i zabrał uczniów na wycieczkę

Fot. Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne

Wiosną mieli w planach wiele szkolnych wycieczek. Oczywiście po Polsce, bo najpierw trzeba poznać piękne zakątki naszego kraju. Ale ich plany pokrzyżował koronawirus. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie wziął więc sprawy w swoje ręce – przygotował i opracował plan wycieczki, na którą zabrał swoich uczniów.

Dokąd dyrektor Arkadiusz Tomczuk wybrał się z uczniami? W miniony weekend zaprosił ich do Krakowa i Wieliczki. Co więcej była to wycieczka dwudniowa. – Ale tylko wirtualnie – śmieje się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7. – Szkoda mi tych naszych uczniów, którym przepadły wycieczki szkolne i wyjścia do kina. Zawsze najwięcej takich wyjazdów jest właśnie wiosną, a w tym roku uczniowie zmuszeni są do kwarantanny domowej – mówi Arkadiusz Tomczuk.

Dyrektor placówki wpadł więc na pomysł, że przygotuje swoim uczniom plan wirtualnej wycieczki. – Mogą poczytać o miejscu, które odwiedzają, ale też niejako być tam poprzez wirtualny spacer – relacjonuje dyrektor. Sam wszystko przygotował i zebrał dla uczniów w jednym miejscu. – Informacje o pierwszej wycieczce umieściłem na naszej stronie internetowej – tłumaczy. Czy spotkał się już w jakimś odzewem? – Tak, rodzice gratulowali mi pomysłu, pani wizytator z kuratorium też – mówi skromnie. – Chciałem tylko dać moim uczniom jakąś alternatywę, ale też zająć ich czas. Nie mogą się teraz spotykać z rówieśnikami, więc zdaję sobie sprawę, że dzieciom zwyczajnie nudzi się w domu – przyznaje.

Zaletą wirtualnej wycieczki jest to, że zawsze można ją powtórzyć. Albo dołączyć do zwiedzających w każdej chwili. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dyrektor Tomczuk ma już pomysł, gdzie zabierze uczniów w kolejny weekend. – Wszystko mam już prawie gotowe, ale na razie nie zdradzę dokąd się wybierzemy. To będzie niespodzianka. W piątek uczniowie będą mieli do niej dostęp poprzez e-dziennik. Mam nadzieję, że uczniom się spodoba – dodaje na koniec Arkadiusz Tomczuk.

Dodaj komentarz

*

code