Złamał zakaz, wiózł narkotyki

Pięć lat za kratami grozi 28-latkowi, którego policjanci zatrzymali do kontroli, gdy jechał osobową mazdą. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa siedzieć za kierownicą. Co więcej, miał przy sobie kilka porcji “trawki”.

Na kierowcę mazdy uwagę zwrócili dzielnicowi, którzy akurat patrolowali podlegnicką Spaloną. – Funkcjonariusze mając przypuszczenia, że kierowca to osoba posiadająca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że intuicja dzielnicowych ich nie zawiodła. Za kierownicą mazdy siedział 28-letni mieszkaniec Legnicy, dobrze znany policjantom z jazdy na sądowym zakazie – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Na tym jednak nie koniec kłopotów nieodpowiedzialnego kierowcy. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny – jak potwierdziły badania testerem narkotykowym, była to marihuana.

– 28-latek został zatrzymany. Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie pięć zarzutów prowadzenia pojazdu pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i posiadania przy sobie środków odurzających – informuje mł. asp. Ekiert.

Kierowca mazdy niebawem stanie przed sądem. Odpowie za posiadanie środków odurzających i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu pięcioletnia odsiadka.

Dodaj komentarz

*

code