ZGZM: Niebawem ruszy akcja „wystawka”  

Mieszkańcy na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego mogą już powoli szykować się do tzw. wystawki, czyli akcji zbierania odpadów. W tym roku rozpocznie się ona od gminy Radwanice.

Co można będzie wystawić do odebrania?

– Meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, taki jak: pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki i suszarki – wymieniają pracownicy Związku Gminy Zagłębia Miedziowego i dodają: – Nie będziemy odbierać części samochodowych, opon,
odpadów: budowlanych i remontowych, biodegradowalnych, szkodliwych i niebezpiecznych, takich jak: farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin oraz opakowania po nich, a także odpadów zmieszanych.

Co ważne, właściciele budynków jednorodzinnych powinni wystawić odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed posesję, tak aby był do nich łatwy dostęp, a ci z nieruchomości wielolokalowych – w miejscu gromadzenia odpadów zmieszanych i ulegających biodegradacji.

– Odpady muszą być wystawione we wskazanym dniu odbioru do godziny szóstej – dodają pracownicy ZGZM.

Jeśli mieszkańcy będą mieć wątpliwości dotyczące “wystawki”, mogą zadzwonić pod nr tel. 76 847 91 30.

Fot. UR archiwum

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Ania pisze:

    kiedy będzie monitoring pszoków? NA Hubala wjeżdzają w osiedle samochody i podrzucają wieczorem śmieci!!!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..