Zgłosił kradzież auta, której nie było

Zarzuty złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie usłyszał 38 – letni głogowianin. Mężczyzna zgłosił kradzież samochodu, a kryminalni ustalili, że zrobił to, bo nie chciał ponieść odpowiedzialności za kolizję. I nie tylko.

Samochód miał zostać skradziony w nocy z parkingu. Tymczasem policjanci Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy ustalili, że takiego zdarzenia nie było.

– Właściciel pojazdu jadąc nim stracił panowanie, wypadł z drogi i dachował – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Porzucił auto i udał się do domu. Jak wyjaśnił, nie chciał ponosić kosztów holowania pojazdu, który był poważnie uszkodzony. Obawiał się też konsekwencji z powodu braku ubezpieczenia i za spowodowanie kolizji.

Teraz głogowianin odpowie za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..