Ze starej obory zrobią świetlicę z kręgielnią

Znajdujące się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jerzmanowej stodoła i obora zostaną przebudowane. Ma tam powstać świetlica z kręgielnią. Wójt gminy podpisał już umowę z wykonawcą, firmą z Łagoszowa Wielkiego.

– W minionych latach wybudowaliśmy już sześć nowoczesnych świetlic wiejskich w całej gminie – informuje wójt Lesław Golba. – Ta w Jerzmanowej będzie wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, powstanie ze starej obory i stodoły, a po drugie w zupełnie innym stylu architektonicznym z zachowaniem elementów zabytkowych. W tym starym budynku powstanie także kręgielnia jako dodatkowe miejsce na sportową integrację i spotkania mieszkańców naszej gminy – dodaje.

Zgodnie z podpisaną umową, inwestycja będzie kosztować ponad 8,8 miliona złotych, z czego około 4,9 mln zł wyniesie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zostanie ona zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów.

Prace mają potrwać do sierpnia przyszłego roku.

Fot. UG Jerzmanowa

Dodaj komentarz

*

code