Opublikowany: wt, Maj 14th, 2019

Ze sklepu na komendę (WIDEO)

Prawie 3 promile alkoholu wydmuchała 46-latka, którą policjanci zatrzymali dzięki zgłoszeniu od pracownika jednego z miejscowych sklepów. Mężczyzna postanowił zawiadomić stóżów prawa, bo wyczuł od klientki silną woń alkoholu. Widział też, że na zakupy legniczanka przyjechała samochodem.

Dyżurny legnickiej policji odebrał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwej kobiety. – Jak się okazało kobieta przyjechała do jednego ze sklepów w Legnicy po papierosy, kiedy poprosiła o nie sprzedawcę, ten wyczuł od niej silną woń alkoholu. Mężczyzna widząc wcześniej, że przyjechała samochodem natychmiast zareagował i zabrał jej kluczyki od pojazdu. O całym zdarzeniu powiadomił policjantów – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Na miejsce ruszyli funkcjonariusze drogówki, którzy przebadali 46-latkę na zawartość alkoholu. Wynik? Kobieta wydmuchała prawie 3 promile.

– Teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową – przypomina mł. asp. Ekiert.

Podsumowując interwencję legniccy stróże prawa składają słowa uznania pod adresem pracowników sklepu. Dzięki ich reakcji 46-latka nie wsiadła za kierownicę, co mogło skończyć się tragicznie zarówno dla niej, jak i innych użytkowników dróg.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..