ZDP pojedziemy tylko nocą

Po weekendzie ruszą prace na zbiorczej drodze południowej – zapowiadają legniccy urzędnicy. Wykonawca opracował już tymczasową organizację ruchu. Co oznacza to dla kierowców, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do nowej przeprawy przez Kaczawę?

– Wykonawca zbiorczej drogi południowej z mostem na Kaczawie, toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA, poinformowało o wprowadzeniu tymczasowej zmiany organizacji ruchu na tej drodze. Ma to związek z przeprowadzeniem koniecznych napraw gwarancyjnych – donosi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że o dziurach na pachnącej nowością asfaltówce pisaliśmy niespełna dwa miesiące po jej otwarciu TUTAJ. W ratuszu podkreślali wtedy, że jeśli pojawi się konieczność łatania jezdni, wykonawca zrobi to w ramach zapisów umowy i nie będzie trzeba za to płacić ani złotówki.

– Wykonawca dokona wszystkich napraw nawierzchni na własny koszt, w ramach 10-letniej gwarancji. W lutym i kwietniu br. gminna komisja, dokonująca przeglądów gwarancyjnych, stwierdziła wady powstałe w warstwie ścieralnej nawierzchni na odcinku od Bielańskiej do ronda przy Topolowej oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską w kierunku mostu – potwierdza Rodak.

Dziś wiadomo już, że wykonawca planuje zacząć po najbliższym weekendzie, 14 maja. Szacunkowo frezowanie nawierzchni ma zająć trzy dni, później przyjdzie czas na układanie nowej masy asfaltowej (19-19 maja) i nakładanie grubowarstwowywch oznakowań. Proces może potrwać nawet do… 15 czerwca. Co to oznacza dla kierowców?

– Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzi zakaz jazdy samochodów w ciągu dnia od godziny 6 do 18. Zakaz nie dotyczy komunikacji miejskiej MPK. Całkowicie zamknięty będzie odcinek zbiorczej drogi południowej od Jaworzyńskiej do ronda przy Topolowej i od ronda do al. Rzeczypospolitej. Mieszkańcy ulic Wodnej i Strzeleckiej będą dojeżdżać ul. Topolową. Przy ul. Bielańskiej od strony garaży wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy na drodze wewnętrznej przy al. Rzeczypospolitej 125 – wylicza rzecznik gospodarza Legnicy.

Dodaj komentarz