Zdolni Ślązacy nagrodzeni!

We Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach XIX edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. W tym doborowym gronie 57 laureatów znalazło się także kilkunastu przedstawicieli naszego regionu. 

Organizatorem konkursu „zDolny Śląsk” jest Fundacja Edukacji Międzynarodowej, a współfinansuje go Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Roczne stypendia młodzi Dolnoślązacy otrzymują za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz za działalność społeczną.

W tym roku nagrody przyznano w następujących kategoriach:

  • uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, w której przyznanych zostało 16 stypendiów w rocznej wysokości 2,5 tys. zł każde (6 stypendiów naukowych, 7 stypendiów sportowych, 3 stypendia artystyczne),
  • uczniowie starszych klas szkół podstawowych i uczniów oddziałów gimnazjalnych – przyznano 30 stypendiów w rocznej wysokości 3 tys. zł każde (14 stypendiów naukowych, 12 stypendiów sportowych, 3 stypendia artystyczne oraz 1 stypendium za działalność społeczną),
  • uczniowie i absolwenci szkół średnich – przyznano 11 stypendiów w rocznej wysokości 3,5 tys. zł każde (3 stypendia naukowe, 4 stypendia sportowe, 3 stypendia artystyczne oraz 1 stypendium za działalność społeczną).

W gronie laureatów znaleźli się także przedstawiciele naszego regionu. Jedną z nich jest Oliwia Kowalska z Piotrowic, w powiecie jaworskim, która stypendium otrzymała za wybitne sukcesy w dziedzinie tańca.

– Jestem bardzo szczęśliwa z przyznania mi stypendium. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że ciężka praca, jaką wkładam w swój rozwój, została zauważona. Moim ogromnym sukcesem jest zakwalifikowanie się do kadry Polski i reprezentowanie naszego kraju i miasta na arenie międzynarodowej, między innymi na Mistrzostwach Świata i Europy. Uzyskane stypendium przeznaczę na dalszy rozwój – mówi nagrodzona, która obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski.

Pozostali “Zdolni Ślązacy” z naszego regionu: Marcel Sobiechowski z Miłkowic (powiat legnicki), Mateusz Dziewiatowski z Osieka (pow. lubiński), Bartłomiej Róg z Chocianowa (pow. polkowicki), Lena Hejmej z Głogowa, Miłosz Myga z Legnicy, Zuzanna Madurska z Bolkowa (pow. jaworski), Michał Fiedorek z Grzybian (pow. legnicki), Julia Jeziorna z Polkowic, Wiktoria Niedzielenko z Legnicy, Laura Stefanowska z Legnicy, Marta Sobiechowska z Miłkowic (pow. legnicki) i Aleksandra Szymankiewicz z Głogowa.

Dodajmy, że powstała także lista rezerwowa osób, które z powodu braku środków, nie otrzymały stypendiów. Jednak w razie pojawienia się dodatkowych funduszy, osoby te mają szanse na stypendium w trakcie trwania roku szkolnego 2019/2020. W tej grupie z naszego regionu znaleźli się: Karolina Ziemlicka z Lubina, Oliwia Stefaniak z Polkowic i Ewa Czapulak z Legnicy.

Pełne listy stypendystów wraz z listą rezerwową można znaleźć na stronie organizatora.

Fot. Oliwia Kowalska via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..