Opublikowany: nie, Lis 17th, 2019

Lubinianka wywalczyła podium na Teneryfie

– Masz niesamowity dar. Za 2 lub 3 lata widzimy cię w finale Eurowizji – taką opinię na swój temat usłyszała niedawno 16-letnia Karolina Ziemlicka z Lubina. A wyraził ją nie byle kto, bo skład jury Światowego Festiwalu Wokalnego Universong na Teneryfie, na którym ta młoda artystka z naszego miasta wywalczyła 3. miejsce. Jak sama uważa, to największy sukces w jej dotychczasowej karierze muzycznej.

Perfekcyjnym wykonaniem utworu Bonnie Tyler „I need a hero” lubinianka oczarowała hiszpańską publiczność, która licznie przybyła do hali widowiskowej na Teneryfie. Pod koniec października odbywał się tam Światowy Festiwal Wokalny Universong 2019. To prestiżowe wydarzenie muzyczne transmitowało na żywo wiele stacji telewizyjnych na Półwyspie Iberyjskim. Nic dziwnego, bo swoje ponadprzeciętne umiejętności prezentowała tam sama śmietanka młodych wokalistów z całego świata, a ich występy oceniane były przez kilkunastu jurorów z najwyższej półki.

– Tam nie było słabych uczestników, nikt nie odstawał od reszty. Dla mnie to był duży zaszczyt, że mogłam znaleźć się w tym gronie. W komisji sędziowskiej też zasiadały same autorytety muzyczne, głównie organizatorzy festiwalów, promotorzy talentów i znakomici muzycy – mówi Karolina Ziemlicka.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 23 młodych artystów wyłonionych we wcześniejszych festiwalach. Dla lubinianki przepustką było zdobycie pierwszego miejsca na Eurofestiwalu we włoskim Rimmini, o którym pisaliśmy tutaj. Na Wyspach Kanaryjskich również poszło jej świetnie. Ostatecznie zajęła 3. miejsce, ustępując jedynie dwóm reprezentantkom Portugalii.

– Jurorzy nie mieli żadnych uwag do mojego wykonania. Powiedzieli, że mam niesamowity dar i że za 2-3 lata widzą mnie na Eurowizji – wspomina z dumą 16-latka. – O przyznanych miejscach czasem decydowały takie detale, jak konkretny ruch w danym momencie czy uśmiech na twarzy. Poziom był naprawdę wysoki – dodaje.

Oprócz gadżetów i pamiątkowego dyplomu, w ramach nagrody Karolina otrzymała też nominacje na kolejne dwa międzynarodowe festiwale. Pierwszy we włoskim Salermo, gdzie w grudniu nasza wokalistka ma nadzieję zaśpiewać, zaś drugi w Bułgarii w maju przyszłego roku.

Karolina Ziemlicka to wyróżniająca się uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Legnicy. Wcześniej przez około 5 lat uczęszczała do Akademii Śpiewu Joanny Ślipko, działającej w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..