Opublikowany: sob, Kwi 27th, 2019

Zdobędą mistrzostwo już dziś?

Tylko jedno zwycięstwo dzieli koszykarki CCC Polkowice przed powtórzeniem ubiegłorocznego sukcesu, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski. Dziś podopieczne trenera Marosa Kovacika czeka trudne spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim. Jeśli je wygrają obronią tytuł. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

– To jest zespół, który bardzo trudno pokonać, ale nie sądzę, abyśmy nie ugryźli go choć raz – mówił na pomeczowej konferencji prasowej po drugim pojedynku rozegranym w Polkowicach Dariusz Maciejewski, trener ekipy InvestInTheWest.

Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch starciach rozegranych w Polkowicach górą było CCC (90:70 i 74:56). Jeśli gorzowianki myślą o przedłużeniu finałowej rywalizacji muszą dziś wygrać. Będą więc pod presją, ale to zespół, który walkę ma wpisaną w swój kod genetyczny, a to zwiastuje ogromne emocje w trakcie jutrzejszego meczu. Tym bardziej, że odbędzie się on w gorzowskiej hali, która jest znana z niesamowitego klimatu, w którym akademiczki czują się niczym ryba w wodzie.

– Gorzów to bardzo wymagający rywal, zwłaszcza we własnej hali, gdzie fani bardzo pomagają głośno dopingując. My skupiamy się na naszej grze. Mamy przewagę psychologiczną, ale w kontekście trzeciego meczu nie ma to znaczenia. W finałach liczy się tylko najbliższy mecz. Jesteśmy przygotowani i gotowi do walki – mówi szkoleniowiec CCC Maros Kovacik.

W Gorzowie Wielkopolskim mistrzynie Polski będą mogły liczyć na wsparcie fanów z Polkowic. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

Początek meczu o godz. 17.10. Jeśli polkowiczanki dziś wygrają po raz drugi z rzędu zdobędą tytuł mistrzowski. I to bez ani jednej porażki w fazie play-off. 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..